english versionwersja polska bandcontactsmusic mp3medialinks
reviews

«Гіпнотичний гурт, заснований в 2002 році у Львові, виконує музику диких і таємничих Карпат. Створений молодими музикантами, що замиловані фольком Центральної Європи. Їх цікавить зокрема видобування музики, створеної в долинах і на вершинах Карпат, одного з найпотужніших гірських ланцюгів цієї частини старого континенту. Група грає на інструментах, звучання яких викликає до життя давно забутий світ, це: предок скрипки фідель, балканські тапан та бузукі, орієнтальна дарабука, шведська морахарпа, українська ліра колісна та гуцульська дримба.

Для музикантів Бурдону давнє звучання є приводом до пошуків нових контекстів в музиці. Мелодії, створені багато століть тому, є тільки елементом Великого Цілого, де головну роль відіграє сучасна інтерпретація музики етно. Якщо шукати джерела їх інспірацій поза згадуваними Карпатами, то можна віднайти їх в багатьох цікавих місцях: теплих і зелених узгір'ях півдня Європи, недоступних степах Пограниччя чи у вирізьблених крижаними хвилями шведських фйордах. Попри малий термін діяльності, гурт Бурдон виступав вже на кількох вагомих фестивалях: Шешори, Країна Мрій, Флюгери Львова, мадярському Esztenás та польських Lemkowska Watra та Mikolajki Fokowe, де здобув нагороду глядацьких симпатій. На першому альбомі гурту під назвою Re:Карпатія, зустрічаються культури, сьогодні майже зтерті з поверхні землі: чанґо, лемки, бойки, русини і гуцули.

Бурдон в теорії є довголунаючим, низьким звуком, що видобувається переважно традиційними інструментами. Ті тони мають надзвичайну властивість проникнення в людську душу та відкривання невідомих нам звязків з прадавнім світом.»

XII Jaz Festiwal Muzyki Improwizowanej 2006

membershistory
Серед здобуткiв гурту участь у багатьох етнічних фестивалях по Україні, Польщі, Білорусі, Росії, Хорватії, Угорщині, Узбекістані, Німеччині, Естонії, Бельгії, Швеції, Фінляндії та Канаді.

* * *

Молоді музиканти створили гурт в 2002 році і швидко розвинули своє музикування до вражаючого рівня та вибудували багатий репертуар з традиційних мелодій, ритуальних пісень, давніх балад та жвавих танців. Учасники багатьох фестивалів в Україні, Польщі, Угорщині, Естонії, Німеччині, Фінляндії та Канаді, вони всюди надзвичайно легко запалюють слухачів різних поколінь.

Репертуар Бурдону побудований переважно на традиційній музиці з України, Угорщини та Румунії. Їх музика поєднує давні мелодії з сучасним аранжуванням, що разом творить живий, драматичний світ повний захоплення, любові, містики і чарівності. Багато пісень взято з локальної традиції унікальних етнічних груп, котрі живуть на теренах карпатського регіону, як то: лемки, бойки та гуцули. Зі всім цим багатокультурним міксом Бурдон творить своє власне унікальне звучання з допомогою жіночих вокалів, скрипок, бузукі, ліри колісної, морахарпи, дримби, мандоліни, контрабасу та перкусії.

* * *


Львівський фольк бенд, створений у 2002 році, виконує музику iнспiровану переважно схiдно-європейським і, зокрема, карпатським фольклором, проте джерела його натхнень знаходяться на теренах мало не цiлої Європи, від Скандинавiї до Балканiв. Задля кращого вiдтворення давнього та живого звучання етнiчної музики, гурт використовує народнi iнструменти, часто досить незвичнi, як от давня фiделя, балканська бузукi і тапан, румунська віорі цу ґоарна, українська ліра колісна, схiдна дарабука, шведська морахарпа, австралійське діджеріду, турецький саз тощо. Та попри фольклорні впливи музиканти домагаються сучасного, свiжого трактування традицiйної музики, не претендуючи на автентичну вiдповідність матерiалу.

Серед здобуткiв гурту участь у багатьох етнічних фестивалях по Україні, Польщі, Білорусі, Росії, Хорватії, Угорщині, Узбекістані, Німеччині, Естонії, Бельгії, Швеції, Фінляндії та Канаді.

Серед найпомітніших українських фестивалів – Флюгери Львова (2003, 2006, 2008), Шешори (2004-08) та Країна Мрій (Київ, 2007). З польських: Lemkowska Watra (Ждиня, 2003), XII Jaz Festiwal Muzyki Improwizowanej (Zabrze, 2006), Ukraina Viva (Wroclaw, 2006) i Mikołajki Folkowe (Lublin, 2006).

А також – бiлоруський Навагрудак (2004, 2006), угорський Esztenás (Miskolc, 2007), канадський International Week (Edmonton, 2008), естонський Viljandi (2009), хорватський Cest is d' best (Zagreb, 2010), бельгійський Gooikoorts (2010), швецький Korrö Folkmusikfestival (Корро, 2010) та узбецький Sharq Taronalari (Samarqand, 2011).

* * *

Фолькові експерименти гурту колись починалися зi скандинавcької народної музики, далi дiапазон розширився до европейської, а згодом до східно-европейської музики. Коло їх етнографiчних зацiкавлень нiколи не обмежувалось окремим регiоном, тому в програмi були присутні також бельгiйськi, англiйськi, провансальськi, сицилiйськi та французькi танцi.

На сьогоднішній день Бурдоном награно 3 альбоми. На дебютному компакт-диску Re:Карпатія, що виданий київською рекординговою компанією Атлантік, окрім мадярських чардашів, молдавської кадинжи та циганської польки можна почути й центрально-українські пісні, лемківські балади, русинські чардаші, а також гуцульські коломийки. Альбом містить також давні традиційні танці від чанґо (Csángó) - етнічної меншини мадярів з територій Молдавії, які зберегли в своїй музиці характерні балканські та румунські ритми.

Різдвяний проект Вам колядочка містить обробки давній українських колядок. В третьому альбомі Тайстра Чугайстра окрім центрально-українських пісень, гуцульських та буковинських коломийок опрацьовано також ґуральські та болгарські пісні, румунські та балканські танці.

Браслеты бижутерия

Тортино